سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مطالب متفرقه

زنی با خاصیت آهنربایی و دختری که خون می گرید

سال 89 شاهد رویدادها و اتفاقات عجیبی در دنیای پزشکی بود، مشکلاتی که اغلب در اثر اختلالات فیزیولوژیکی در بدن افراد به وجود می آیند، برای مثال خاصیت آهنربایی یک زن و همینطور دختری که به دلایل ناشناخته ای خون می گرید.

به گزارش خبرنگار مهر، همه ساله اتفاقات و رویدادهای عجیبی در دنیای پزشکی رخ می دهد. سال 89 نیز از قاعده مستثنی نبود. به طوریکه در این سال اخبار متنوعی از کشف انسانهایی با ویژگیهای استثنایی و عجیب فیزیولوژیکی در شبکه منتشر شدند که از جمله این موارد می توان به زنی با خاصیت آهنربایی، دختری با صورت پر از مو و دختری که خون گریه می کرد اشاره کرد.

دختری که خون می گرید

در سال گذشته کشف شد که از بدن “توینکل دویودی” یک دختر 14 ساله هندی بدون اینکه دچار هیچ جراحت و زخمی باشد خون خارج می شود. از سه سال قبل این خون از چشمها، بینی، سر حد مو و پیشانی، گردن و کف پاهای این دختر 50 بار در روز خارج می شود.
این دختر در خصوص وضعیت خود توضیح داد: “از چشمها، دستها، سر، گوشها، بینی و از همه جای سطح بدنم خون خارج می شود. وقتی خونریزی آغاز می شود من هیچ جراحتی ندارم اما این خونریزیها من را به شدت خسته می کنند و بعضی وقتها سردرد می گیرم.”
این دختر عجیب از دو سال قبل پس از اینکه به دلیل خونریزی از دو مدرسه اخراج شد ترک تحصیل کرد.
یک پزشک آمریکایی به نام دکتر پاچانان در معاینه این دختر هیچ علامتی از بریدگی، کبودی و یا قرمزی مشاهده نکرد. وی گفت: “از نظر فیزیکی، غیرممکن است که خون از پوست سالم به بیرون تراوش کند اما من هیچ نشانه ای از بریدگی و یا کبودی در بدن این دختر ندیدم.”

زنی با خاصیت آهنربایی

در سال 89 خبری منتشر شد مبنی بر اینکه یک زن انگلیسی از یک خاصیت الکترومغناطیسی عجیب برخوردار است و می تواند تمام فلزات را به طرف خود جذب کند.
این زن ساکن لندن که براندا آلیسون نام دارد و لقب “آهنربای انسانی” را گرفته است از یک نوع خاصیت الکترومغناطیسی قوی رنج می برد به طوری که می تواند سکه، میله های ضامن، آهنربا، کلیدها، سرپوشهای فلزی و حتی اجسام فلزی بزرگتر را جذب کند و به مدت 45 دقیقه آنها را روی بدن خود نگه دارد.
این مسئله مشکلات مختلفی را برای این زن انگلیسی ایجاد کرده است به طوری که به محض اینکه این زن از کنار دستگاههای دزدگیر عبور می کند آژیر این دستگاههای به کار می افتند، ساعتها از حرکت متوقف می شوند، چراغها خاموش و تلویزیونها به دلیل تداخلات مغناطیسی بدن وی خراب می شوند.

ثبت پرموترین دختربچه جهان در کتاب گینس

نام دختر بچه ای تایلندی به نام “سوپاترا ساسوفان” به عنوان “پرموترین دختر جهان” در سال 89 در کتاب رکوردهای جهان (گینس) ثبت شد.
سوپاترا از اهالی تایلند بوده و به بیماری پرمویی یا Hypertrichosis که در اثر اختلال ژنتیکی به وجود می آید، مبتلا است.
پیش از شناسایی این بیماری که به سندروم “امبارس” نیز شهرت دارد، به مبتلایان آن “گرگ نما” گفته می شد. بر روی صورت، گوشها، بازوها، پاها و پشت سوپاترا تارهای ضخیم و فراوانی از مو رشد می کند به شکلی که حتی لیزردرمانی هم نتوانسته است رشد این موها را متوقف کند.

زندگی مسالمت آمیز مردی با یک تیغه چاقو در جمجمه!

در آخرین ماههای سال گذشته گروهی از پزشکان چینی در داخل جمجمه یک مرد چینی که به مدت چهار سال از سردردهای عجیبی رنج می برد یک تیغه چاقو کشف کردند.
این شهروند چینی به نام “نی” که حداقل به مدت 4 سال از سردردهای مزمن شدید و عجیبی رنج می برد سرانجام در سال 89 تصمیم گرفت به بیمارستان مراجعه کند.
پزشکان پس از تصویربرداری رادیوگرافی در جمجمه این مرد یک تیغه 10 سانتیمتری چاقو کشف کردند. پس از اعلام نتایج آزمایشات، این مرد چینی به یادآورد که دقیقاً چهار سال قبل با یک دزد درگیری منجر به ضرب و جرح داشته است.

کشف دندان در گوش مردی که 33 سال گوش درد داشت!

سال گذشته پزشکان انگلیسی در کانال شنوایی گوش مردی به نام استفان هیرستگ که به مدت 33 سال از گوش درد عجیبی رنج می برد یک دندان شیری را کشف کردند.
استفان هیرست در این خصوص گفت: “من از زمانی که 14 سال داشتم از گوش درد وحشتناکی رنج می بردم. درد متوقف نمی شد و به همین دلیل نمی توانستم بر روی کارم تمرکز کنم. هیچکس نتوانست دلایل درد من را بفهمد تا اینکه یکروز تصمیم گرفتم آخرین تلاشم را بکنم. به همین دلیل یک وقت ویزیت در بیمارستان هالامشایر در شفیلد گرفتم. به این ترتیب پس از سالها پزشکان یک دندان شیری کوچک را در گوش من پیدا کردند.”
mehrnews


نوشته شده در سه شنبه 90/1/2ساعت 1:12 عصر توسط مریم نظرت چی بود؟ ( ) |

“پشـه” افزون بر مزاحمت و نیش های ناراحت کننده، می تواند عامل مرگ انسان باشد.

 تنها حیوانی که باعث بیشترین میزان مرگ و میر در جهان است پشه می باشد. تنها پشه مالاریا سالیانه  بیش از دو میلیون انسان را  به کام مرگ می کشاند  در حالی که  حیوانی مانند خرس تنها بین ده تا پنج نفر را در طول سال می کشد . و صد نفر در طول یک سال از حمله کوسه کشته می شوند .

 به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  این حشره کوچک با وجود نداشتن اعضای مرگبار حیوانات دیگر همچون چنگال های قوی، دندان های تیز و یا نیش زهراگین، اما همچنان می تواند برای انسان، خطرهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

نیش پشـه ماده می تواند بسیار کشنده باشد، به طوری که این نوع از پشه ها با نیش های به ظاهر بی خطر، بیماری های گوناگون و خطرناکی همچون تب دنگی و مالاریا به انسان منتقل می کنند.

به گفته محققان، فقط سه درصد از انواع پشــه، خون انسان را می مکند.

پشه ها تقریبا از 200 میلیون سال پیش در زمین زندگی می کنند.  عمر این حشره بین سه تا شش هفته است و با سرعت و تعداد بسیار زیادی زاد و ولد می کند.


نوشته شده در سه شنبه 89/10/14ساعت 12:52 عصر توسط مریم نظرت چی بود؟ ( ) |

توصیف مرد چینی با اختلال خواب بسیار غیر معمول

شرایط باور نکردنی یک  مرد چینی  74ساله که برای 6ماه از سال  بیدار و برای شش ماه از سال در خواب است  پزشکان را متعجب و متحیر کرده است .

خانواده “لی ژیمینگ”  ( Zhiming  )  مجبورند در تمامی دورانی که این پیرمرد 74ساله در خواب است از وی نگهداری کنند.
آنها می گویند مجبورند هنگامی که وی خواب است او را بنشانند و به وی سوپ گرم بخورانند.
آنها همچنین مجبور به استفاده از پوشک برای وی هستند.
عروس این بیمار عجیب و غریب می گوید: زمانی که وی خواب است، گویی در کما فرو رفته.
وی افزود: اصلا نمی توانیم این بیمار را از خواب بیدار کنیم، اگر قاشق سوپ را در دهان وی قرار دهیم ، بصورت خودکار محتوای آن را می بلعد، اما واکنش دیگری از خود نشان نمی دهد.
به گفته عروس این مرد، زمانی که این بیمار 74 ساله بیدار می شود شش ماه نمی خوابد و مجبور می شود برای سرگرم کردن خود به پرسه زدن شبانه در خیابانها و تماشای تلویزیون پناه ببرد.


نوشته شده در چهارشنبه 89/6/10ساعت 2:27 عصر توسط مریم نظرت چی بود؟ ( ) |

دکتر  بای هلونگ که یک جراح ارتوپد چینی است ، در 15 سال گذشته قد حدود 3000بیمار در سنین 14 تا 55از ملیت‌های مختلف چینی، آمریکایی، آلمانی و ژاپنی که از کوتاهی خود ناراحت بودند، بلند کرده است . گرچه خبرگزاری فرانسه دکتر بای را مبتکر این روش معرفی کرده است اما مبتکر آن دکتر الیزاروف، ارتوپد مشهور روسی و مبتکر تنها روش جراحی افزایش قد در جهان است.

 خبرگزاری فرانسه در گزارش گفت : بای که از تکنیکی  که خودش در یک درمانگاه خصوصی در حومه شانگهای ابداع کرده است، استفاده می‌کند، گفت: “من تقریبا در این حوزه صاحب‌نظر هستم.”

* ابداع روش نوین جراحی افزایش قد

او برای بلند کردن قد، در زیر زانو هر دو استخوان درشت‌نی و نازک‌نی را اره می‌کند، بدون اینکه به مغز استخوان دست بزند، و به قول خودش “رویای  بلندقدشدن افرادی را که از لحاظ روانی از کوتاه‌قد بودن رنج می‌برند، تحقق می‌بخشد.

یک هفته پس از عمل استخوان‌ها شروع به می‌کنند. بعد بریس‌های ساخته شده از نیکل و تیتانیوم که هر کدام حدود نیم کیلوگرم وزن دارند، به بخش داخلی ساق‌های بیمار پیچ می‌شود.

بای می‌گوید: ادامه مطلب...

نوشته شده در سه شنبه 89/6/9ساعت 12:48 صبح توسط مریم نظرت چی بود؟ ( ) |

در سال 2007طی یک عمل جراحی عجیب انشگت شست پای یک فرد به جای انگشت شست دست او پیوند زده شد .

یک جوان به نام  گارت ( Garrett ) که در سال 2007میلادی در حین کار با دستگاه در کارگاه انگشت شست خود را از دست داده بود  با راهنمایی جراحان  تصمیم به  پیوند انگشت شست پا به جای  انگشت قطع شده دست خود گرفت .

 این  عمل جراحی 6ساعته در مرکز پزشکی  مری سنت  در سان فرانسیسکو  صورت گرفت . پزشکان جراح طی چند عمل پی در پی  به روش میکروسرجری  ( microsurgery ) ، و جراحی  پلاستیک که پشت سر هم صورت گرفت  . ضمن قطع انگشت شست پای فرد  آن را به جای انگشت شست دست او پیوند زدند  .

عملیات قطع و سپس پیوند مجدد  عروق خونی ، اعصاب و تاندونها و   استخوان با موفقیت صورت گرفت  و در  کمتر از دو ماه پس از عمل جراحی گارت به آسانی می تواند نام خود را امضا و دکمه لباس خود را باز کرده و یا ببندد .

اینک  انگشت دوم پای راست او به سمت مکانی که پیش از این شست قرار داشت ،  منحرف شده است و تا حدودی نبود شست را در پا جبران نموده و به تقارن دو پا کمک کرده است .

لازم به ذکر است این اولین عمل پیوند انگشت پا به عنوان انگشت شست دست نیست بلکه اولین مورد در سال 1969 گزارش شده است.

* واقعیت جالب :

انگشت شست دست  مسئول 40 درصد از عملکرد دست می باشد در حالی که انگشت شست پا در صورت نبودن اختلال زیادی در عملکرد فرد ایجاد نمی کند  به همین دلیل پزشکان توصیه این نوع روش های جراحی را بعد از از دست رفتن انگشت شست دست پیشنهاد می کنند .


نوشته شده در سه شنبه 89/6/9ساعت 12:43 صبح توسط مریم نظرت چی بود؟ ( ) |

   1   2      >

Design By : Pichak